فوايد و خواص شگفت انگيز آبميوه


در شهرهاي مختلف، همه شب زنان و مردان را مي بينيد که در همان لباس کار خود به بار مي روند و انواع اقسام آبميوه ها، از آب هويج گرفته تا ترکيبات مختلفي از انواع ميوه ها و سبزيجات را سفارش مي دهند: آب کلم، آب خيار، آب کرفس، آب چقندر، آب کاهو، آب جعفري، آب انبه، آب آناناس، آب هندوانه، آب گريپ فروت، و آب سيب. 
اين روزها دسترسي به آبميوه ديگر به دشواري سابق نيست و مردم خيلي راحت هر نوع آبميوه اي را که بخواهند در آبميوه فروشي ها و رستورانها پيدا مي کنند. خيلي از افراد هم آبميوه مورد علاقه شان را خودشان درست مي کنند. اين روزها ديگر همه در خانه شان يک دستگاه آبميوه گيري دارند و با صرف کمي وقت، صبر و پشتکار ميتوانيد آبميوه دلخواهتان را در خانه تهيه کنيد.

اخيراً موسسه ملي سرطان براي ترغيب مردم به مصرف ميوه و سبزيجات بيشتر تلاش مي کند. همواره توصيه مي شود که هر روز حداقل 5 وعده ميوه و 3 وعده سبزيجات استفاده کنيد و دليل آن خيلي ساده است: رژيم غذايي سرشار از ميوه و سبزيجات از بسياري از بيماري ها و مشکلات جلوگيري مي کند؛ سرطان سينه، روده، مري، معده، ريه، تخمدان و مقعد. دانشمندان به دنبال مواد شيميايي موجود در گياهان هستند که از بروز اين مشلات و ناراحتي ها جلوگيري مي کند. اين مواد شيميايي گياهي که فيتوشيمي ناميده مي شوند در راس تحقيقات و مطالعات غذايي قرار گرفته اند چون رمز پيشگيري از بسياري بيماري هاي کشنده مثل سرطان و بيماري هاي قلبي و بيماري هاي متداول مثل آسم، ورم مفاصل و آلرژي شناخته شده اند .

ساليان سال تحقيقات و مطالعات همه گير شناسي که وضعيت هاي مختلف بيماري ها و رژيم غذايي را در جمعيت هاي مختلف که اعتقادي به قرار دادن ميوه و سبزيجات در برنامه غذايي خود ندارند، با يکديگر مقايسه کرده است. اينگونه مطالعات که در آفريقا، چين، کشورهاي مديترانه، روسيه و ساير نقاط انجام گرفته، نشان داده است که در فرهنگ هايي که رژيم غذايي افراد از ميوه و سبزيجات تازه تشکيل شده است، که آنرا سرشار از کربوهيدرات و فيبر مي کند، بسياري بيماري هايي که مردم امريکاي شمالي را مبتلا مي کند، وجود ندارد. مثلاً در طي 30 سالي که محققان انگليسي در آفريقا کار مي کردند، به هيچ عنوان با مشکلاتي مثل فتق، سرطان روده يا سرطان پروستات روبه رو نشدند. تنها دليل آن مي تواند تنوع رژيم غذايي آنها باشد.

اما اين تحقيقات (که بيش از 150 مورد در 10 سال اخير انجام گرفته است) دقيقاً ثابت نمي کنند که اين رژيم غذايي است که اين تفاوت در وضعيت سلامتي افراد را ايجاد ميکند. عوامل بسيار زياد ديگري هم هستند که مي توانند بر سلامتي تاثيرگذار باشند، مثلاً آيا اين نبود بيماري به خاطر رژيم غذايي فرد است يا به اين خاطر است که در محيطي با آلودگي هواي کمتر زندگي مي کند؟ اگر به خاطر رژيم غذايي است، کدام قسمت از رژيم غذايي آنها اين تفاوت را ايجاد کرده است؟
اين سوالات بوده که محققان بسياري را به بررسي برخي ترکيبات خاص در موادغذايي واداشته تا ببينند چه موادي مي تواند دربرابر ابتلا به اين بيماري ها محافظت مي کند. در اين راه، محققان چند ماده غذايي را پيدا کردند: گوجه فرنگي، به همراه ويتامين C، ويتامين A و برخي موادمعدني که ده ها هزار ماده شيميايي ديگر در خود دارد. 

مواد شيميايي گياهي که محققان پيدا کردند، بر تصور ما درمورد غذاها اثر مي گذارد، به ويژه سبزيجات و ميوه جات. براي مثال، بروکلي حاوي ماده اي است که مي تواند از بروز سرطان سينه جلوگيري کرده يا حتي به درمان آن کمک کند. مرکبات موادي در خود دارند که دفع سموم را از بدن تسهيل مي کند و درنتيجه احتمال ابتلا به سرطان را کاهش مي دهد. انگور حاوي ماده است که از تخريب DNA سلولها جلوگيري مي کند. به همين طريق، تعداد زيادي از سبزيجات سبز حاوي مواد شميايي گياهي هستند که دربرابر سرطان از بدن محافظت مي کنند. بروکلي، کلم، گل کلم، هويج، کلم پيچ، کلم قمري، پياز، سير، شلغم، چغندر قرمز، فلفل، تره فرنگي، پيازچه و ...از جمله سبزيجاتي هستند که خواص ضد سرطاني دارند.

اما مشکل اينجاست که اکثر ما به اندازه کافي از ميوه و سبزيجات استفاده نمي کنيم تا بتوانيم از فوايد آن بهره مند شويم. مثلاً بااينکه مدام از رسانه مي شنويم که بايد حداقل 5 وعده در روز از ميوه جات و 3 وعده در روز از سبزيجات استفاده کنيم، واقعيت اين است که به طور متوسط بيشتر از يک تا دو وعده از سبزيجات و ميوه جات استفاده نمي کنيم. 

به همين خاطر است که مصرف آبميوه شايد بتواند نيازهاي غذايي ما را به ميوه جات و سبزيجات تامين کند.

حال اين سوال مطرح مي شود که آبميوه درماني چه فوايد ديگري دارد که تاکنون از چشم محققان به دور مانده است؟ براي مثال، اضافه کردن کلروفيل به رژيم غذايي که معمولاً توصيه مي شود. کلروفيل که ماده اي است که به وفور در سبزيجات يافت ميشود، ساختاري شبيه به هموگلوبين دارد—ماده موجود در خون که مسئول انتقال اکسيژن است. در دهه چهل محققان دريافتند که مصرف کلروفيل توانايي بدن را براي توليد هموگلوبين تقويت مي کند درنتيجه انتقال اکسيژن بهتر صورت خواهد گرفت. از آن زمان تاکنون، ديگر مطالعه چنداني براي کشف فوايد کلروفيل انجام نگرفته است

يا مثلاً قدرت آبميوه تازه را براي انتقال گروه ديگري از مواد مغذي مهم در بدن مثل آنزيم هادر نظر بگيريد. آنزيم ها نيروي کار بدن شما هستند. اين مواد که در صدها هزار واکنش شيميايي بدن بعنوان کاتاليزور عمل مي کنند، براي گوارش و جذب موا غذايي، تبديل مواد غذايي به بافت هاي بدن، و توليد انرژي در سطح سلولي اهميت بسيار زيادي دارند. در واقع، وجود آنزيم ها براي اکثر فعاليت هاي متابوليک که در بدن انجام مي شود، ضروري است. 

آبميوه تازه منبع فوق العاده اي از آنزيم هاست. در واقع تازگي آبميوه يکي از خصوصيات اصلي آن است چون آنزيم ها در اثر گرما از بين مي روند. وقتي شما غذاهاي پخته شده مي خوريد، چه حبوبات باشد، چه ميوه ها و سبزيجات، اگر اين غذا در دماي بالاتر از 114 درجه پخته شده اشد، آنزيم هاي آن در اثر گرما از بين رفته اند. از آنجا که ميوه ها و سبزيجات به صورت خام آبگيري مي شوند، آنزيم هاي آن از بين نمي روند.

تصادفاً بسياري از مواد شيميايي گياهي که توجه محققان را به خود جلب کرده است يا آنزيم هستند يا گاهاي اوقات موادي ميباشند که به ساختن يا فعال کردن آنزيم ها کمک مي کنند.

بعلاوه، آب ميوه ها و سبزيجات منابع بسيار خوبي از مواد مغذي به حساب مي آيند. مرکبات (گريپ فروت، پرتقال و از اين قبيل) ميزان بسيار زيادي ويتامين C در خود دارند. آب هويج حاوي مقدار زيادي ويتامين A به شکل بتا کاروتين است. تعداد زيادي از آب سبزيجات سبز سرشار از ويتامين E هستند. آبميوه ها منبع بسيار خوبي از مواد معدني لازم مثل آهن، مس، پتاسيم، سديم، يد، و منيزيم مي باشند. علاوه بر اين، از آنجا که فيبر غيرقابل هضم در آبميوه گرفته مي شود، اين مواد مغذي به ميزان بسيار بيشتري در قالب آبميوه براي بدن فراهم مي شود تا در قالب ميوه هاي طبيعي. براي مثال، به اين خاطر که بسياري از موادمغذي حاوي فيبر هستند، وقتي شما يک هويج خام مي خوريد فقط مي توانيد %1 از بتا کاروتين موجود در آن را دريافت کنيد. اما وقتي هويج را به صورت آبميوه مصرف مي کنيد، يعني فيبر آن گرفته ميشود، تقريباً %100 از بتا کاروتين موجود در آن جذب بدن مي شود. 

و کلام آخر اينکه ميوه ها و سبزيجات يک ماده ديگري هم در خود دارند که براي حفظ سلامتي شديداً مورد نياز است—آب. بيش از %65 از سلولهاي بدن انسان از آب تشکيل شده است و در برخي بافت ها مثلاً مغز، %80 سلولها از اب تشکيل شده است. وجود آب براي حفظ سلامتي بدن الزامي است اما متاسفانه اکثر افراد به اندازه کافي آب نمي نوشند. علاوه بر اين بيشتر مايعاتي که وارد بدن ما مي شود از چاي و نوشابه تامين مي شود که حاوي موادي است که براي دفع آن نياز به چند برابر آب است. آب ميوه ها و سبزيجات عاري از اين مواد هستند و اب آنها آب خالص و سالم است.  

پس باتوجه به فوايدي که براي آب ميوه ها و سبزيجات در اين مقاله عنوان شد، مثل محافظت از بدن در برابر ابتلا به سرطان، بيماري هاي قلبي، ورم مفاصل، و بيماري هاي ديگر، چرا نبايد تغييري در رژيم غذاييتان ايجاد کرده و به مقدار بيشتري از آبميوه در روز استفاده کنيد؟


نظرات،پيشنهادات و انتقادات خود را در باب اين مطلب و ساير مطالب سايت براي ما ارسال كنيد


کلمات کليدي : ،،،،،،،،،،،،