بهترین روش مطالعه زیست شناسی کنکور 


      

برای مطالعه زیست شناسی برای کنکور حتما به نکات زیر توجه کنید چون انجام دقیق آنها باعث افزایش رتبه شما حتی تا 90 به بالا خواهد شد.
1-ابتدا قبل از خواندن مطالب یک فصل  به صورت مروری مطالب رو با دقت نگاه کنید که چه چیزی را خواهید خواند.

2-مطالب یک فصل را اگر برای کنکور می خوانید در یک روز نخوانید و سعی کنید در طی چند روز تمامش کنید.

3-بعد از تمام فصل حتما بعد از چند روزی مرور شود.

4-بعد از مطالعه سعی کنید یادداشت برداری کنید(فقط از روی نکات مهم)

5-نکات توی شکلها فوق العاده مهم است شاید به جرئت بتوانم بگویم اکثر تستهای کنکور از داخل شکلها و تجزیه و تحلیل اونها صورت می گیرد یا به نحوی با اشکال ترکیبشون می کنند.
در حقیقت قبل از شکل توضیحاتی برای اون آورده می شود که کامل نیست و با مراجعه به شکل مربوطه شما با توجه به توضیحات متن قبلی می توانید اون رو تجزیه و تحلیل کنید و نکات مفید که حتی د شکل هم نیومده رو بدست آورید. 
به عنوان مثل فصل 9 زیست2 تصاویری که مربطو به چرخه گیاهان می شود فوق العاده زیاد هستند و بسیار مورد توجه طراحان کنکور هستند و حتما برای شما هم از داخل این شکلها تست مطرح خواهند کرد.(مثلا در چرخه زندگی خزه کتاب نگفته که دو نوع گامفتوفیت داریم؛یکی نر و دیگری ماده که اینو باید از داخل شکل استنباط کنید)

6-سعی کنید در حال حفظ کردن مطالب اونها رو بفهمید چون اگر فقط بخواهید حفظ کنید برای کنکور کافی نیست و رتبه خوبی بدست نخواهید آورد(ممکن است کمتر از 10%) بلکه باید مطالب را حین مطالعه بفهمید و اونها را تجزیه و تحلیل کنید.
گاهی در دور اول مطالعه زیست شاید نکات زیادی بدست نیاورید اما در دورهای بعدی مطالعه نکاتی را از متن استخراج خواهید کرد که خودتان هم فکرشو نمی کردید اما واقعا همین نکات در کنکور مطرح می شوند. توجه داشته باشید که در کنکور نکات کتاب را عیانا نمی دهند بلکه اونها رو ترکیب می کنند با مبحث های دیگه پس مطالب رو که می خوند سعی کنید به فصلهای دیگر زیست و حتی زیست سالهای دیگر ربط دهید.
مثلا توی فصل9 زیست 2 آمده که «آنتروزئید در ارکگن بقاح انجام میدهد و سلول تخم را بوجود می آورد » خوب از اینجا من می توانم بگویم که اسپوروفیت (که از رشد سلول تخم به وجود می آید) فقط بر روی گامفتوفیت ماده ایجاد می شود و هرگز در رأس گامفتوفیت نر اسپوروفیت ایجاد نمی شود.

7- تست کار کردن در زیست شناسی بسیار مهم است. در سالها گذشته (قبل از 85) تستها بسیار اسان بود چون هر تست از یک نقطه کتاب مطرح می شد اما امروزه تستها را با مطالب زیادی ترکیب می کنند پس حتما تست های سالهای اخیر را کار کنید چون بسیار مهم است.


آرزوی موفقیت برای شما****************************************************************
کپی برداری تنها با ذکر منبع وبسایت ما(دنیای علمی،آموزشی و سرگرمی) مجاز میباشد(یا آدرس اینترنتی رو درج کنید یا عنوان رو بنویسید و اون رو لینک کنید)
نحوه مطالعه تمامی دروس کنکور چگونه باید باشد؟کلیک کنید


کلمات کليدي : ،،،،،،،،