5 نکته پيرامون مد و بهبود وضعيت ظاهري


امروزه مد و مدگرايي بخش وسيعي از زندگي روزمره انسانها را به خود اختصاص داده است. نه تنها خانمها به زيبايي ظاهرو آراستگي خود اهميت مي دهند بلکه آقايان نيز به اين نتيجه رسيده اند که پيروي از مد روز ميتواند نقش بسيار مهمي را در زندگي فردي، اجتماعي و حتي شغلي آنها ايفا کند.  
البته هنوز هم عده معدودي مخالف اين روند هستند. آنها براين باورند که تنها سيرت و باطن افراد مهم است نه ظاهر آنها. اما همه ما مي دانيم که مردم به افرادي که خوش لباس هستند با يک ديد ديگر نگاه مي کنند. با اين وجود ما خود منکر اهميت شخصيت و هويت افراد نيستيم اما قبول کنيد که هيچ کس در برخورد اول و با اولين نگاه نميتواند پي به خصوصيات اخلاقي شما ببرد و براي مثال بگويد: "آه ، خداي من شما واقعا آدم شوخ طبعي هستيد." پس اولين ويژگي که در يک برخورد بيش از ساير مسايل توجه ديگران را به خود جلب ميکند وضعيت ظاهري شماست.

در جهان امروزي براي اينکه هميشه يک گام از سايرين جلوتر باشيد مي بايست به وضع ظاهري خود بيش از پيش اهميت بدهيد و در اين راه کليه حواس خود را به کار گيريد. اين امر ممکن است در نگاه اول براي شما (به ويژه آقايان) کمي هولناک جلوه کند، اما بهتر است ترس را کنار بگذاريد. ما اينجا هستيم تا شما را راهنمايي کنيم:   

1-  طبق توصيه کارشناسان عمل کنيد 


تعداد بسيار زيادي از آقايان طرز پوشش کاملا تحميلي دارند، به اين معنا که لباسهايي را بر تن مي کنند که در ابتدا مادرانشان براي آنها انتخاب مي کردند سپس نامزدها و در آخر هم همسرانشان. از سوي ديگر مردان به ظاهر مقتدري هم وجود دارند که ترجيح ميدهند هيچ سبک خاصي در پوشش خود نداشته باشند تنها به اين دليل که نميخواهند از يک شيوه تحميلي در لباس پوشيدن پيروي کنند. 

اگر تا کنون امکان استفاده از يک سبک دلخواه در طرز لباس پوشيدن خود را نداشته ايد بهتر است از امروز نصايح کارشناسان را در زندگي خود به کار گيريد. به جاي اينکه سر مقاله هاي ورزشي را بخوانيد يا به دنبال عکس کودک هفته در مجله خانواده باشيد بهتر است به سراغ يکي از مجله هايي که مربوط به آقايان است برويد و اگر به اينترنت دسترسي داريد به بخش مد و مسائل زندگي سايت مردمان مراجعه کنيد.

با خواندن چند مقاله متوجه نکاتي ميشويد که هميشه بايد رعايت شوند.مثلا: هيچ گاه جورابهاي روشن را با کفشهاي تيره نپوشيد، سعي کنيد هميشه کفش خود را با کمربندتان جور کنيد، و از پوشيدن لباسهاي خيلي تنگ به شدت پرهيز کنيد.هنگاميکه در حال ورق زدن مجله ها هستيد به تبليغاتي که هميشه به سادگي از آنها مي گذشتيد توجه کنيد . بهترين ايده در پيدا کردن الگوهاي مناسب پوششي در همين تبليغات نهفته است.

2- چگونه الگوها را انتخاب کنيم؟

مد تنها سبک پوشش شما نيست بلکه شما بايد به روز باشيد و اطلاع کاملي از اينکه در حال حاضر چه نوع پوششي داراي امتياز بيشتري است داشته باشيد. بايد بدانيد چه نوع لباسي جديد است و کداميک قديمي. چه نوع لباسي جاذبه شما را بيشتر کرده و باعث ميشود در نظر خانمها تيپ مردانه تري داشته باشيد. تمام کليشه ها را فراموش کنيد و فقط سعي کنيد که در نظر ديگران زيبا به نظر برسيد.  
حال آقايان به ويژه آنهايي که بيشتر وقت خود را صرف کسب و کار ميکنند چگونه ميتوانند خود را با الگوهايي که با سرعت نور در حال تغيير و تحول هستند وفق دهند؟ پاسخ اين سوال نيز چندان دور از دسترس نيست.
براي شروع ميتوانيد طرز پوشش هنرمندان مختلف از جمله خوانندگان و هنرپيشه هاي معروف سينما و تلويزيون را در راس کار خود قرار دهيد. بر روي لباس پوشيدن آنها دقيق شويد و ببينيد در همايش هاي رسمي از جمله جشنواره هاي فيلم و موسيقي چه لباسهايي بر تن ميکنند. 

تمام مجلات مربوط به مد را ورق بزنيد، فيلمهاي روز بازار را نگاه کنيد، هميشه ويترين مغازه ها را زير نظر داشته باشيد، آنگاه مي توانيد در طرز پوشش با هنرپيشه هاي بزرگ رقابت کنيد . يک سري از لباسها هستند که به شما توصيه ميکنيم هيچگاه آنها را دور نريزيد: تي-شرت ها و پيراهن هاي طرح دار، پيراهن با دکمه سرآستين و جليقه هاي موتور سواري. ما اين اميد را به شما ميدهيم که روزي لباسهاي موردعلاقه جارختي شما باز خواهند گشت و تا زمانيکه مد هستند شما ميتوانيد از پوشيدن آنها لذت ببريد.

3- تناسب اندام خود را حفظ کنيد 

روي مد بودن تنها ارتباط با نوع پوشش شما ندارد بلکه درصد بسيار زيادي از آن را تناسب اعضاي مختلف بدن تشکيل ميدهد. براي امتحان لباسهاي همشکل را بر تن دو فرد مختلف ميکنيم. اولي شخصي داراي تناسب اندام است و ديگري يک فرد پرخور، داراي شکم برجسته، شانه هاي منحني و قفسه سينه فرو رفته است. بدون توجه به نوع لباس اولين نفر زيباتر به نظر ميرسد.
حفظ تناسب اندام آنقدرها هم که فکر ميکنيد کار مشکلي نيست فقط کافي است پرخوري نکنيد و در طول هفته حداقل سه بار به مدت يک ساعت و نيم به باشگاه ورزشي برويد. اين امر نه تنها باعث ميشود تا شما از سلامت کامل برخوردار شويد بلکه سبب ميگردد خود واقعي تان باشيد تا احساس بهتري نسبت به بدن خود داشته باشيد ؛ در نتيجه اعتماد بنفس شما افزايش پيدا خواهد کرد . با داشتن اعتماد به نفس نگرشتان به زندگي دگرگون خواهد شد و سعي مي کنيد هميشه زيبا به نظر برسيد. به خاطر داشته باشيد که قسمت وسيعي از مد از نگرش شما نسبت به زندگي نشات ميگيرد. 

4- خود واقعي تان باشيد 

مهمترين اصل در اين مبحث حفظ شخصيت واقعي فرد است. اگر لباسي بر تن يک مدل زيبا به نظر برسد الزاما به اين معنا نيست که بر تن شما نيز همان اثر را خواهد داشت. اگر در آن احساس راحتي نميکنيد و از پوشيدن آن احساس خوبي به شما دست نميدهد، هيچ اجباري نيست، با کمال آرامش آنها را از تن دربياوريد.
آنقدر سبک هاي مختلف وجود دارد که شما به راحتي ميتوانيد مدل دلخواه خود را از ميان آنها انتخاب کنيد. حتي اگر هيچ يک از آن مدل ها با احساسات شما هماهنگي نداشت هيچ جاي نگراني نيست، لباسي را بپوشيد که در آن احساس راحتي ميکنيد و برازنده شماست زيرا هيچ اجباري در کار نيست.

مدل دلخواهتان را آنطور که مي پسنديد درست کنيد 
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

آخرين نکته پيرامون بحث اين است که شما بايد به لباس هاي خود عشق بورزيد و انتخاب لباس براي شما يک سرگرمي باشد نه يک کار طاقت فرسا و مشکل، از انجام آن لذت ببريد زيرا زيبايي تحميلي نيست، يک فرآيند کاملا طبيعي است که بايد خود را با آن بياميزيد و جزيي از آن شويد تا در در نظر همگان زيبا جلوه کنيد.


کلمات کليدي : ،،،،،،،،،،