نکات آرايشي از آرايشگران ممتاز جهان


درسـت است که خبــره شدن در آرايش يک مهارت است، اما اين کار هم مثل بقيــــه کارها رمز و رموزي دارد که مي تواند يک چهره کاملاً عادي را بــه چهره اي جذاب و فريبنده تبديل کند.
در اين مقاله قصد داريم 10 مورد از مهمترين رمز و رازهاي آرايـش را بـــه شما معرفي کنيم که شايد به بهره گيري از اين تکنيک ها، بتوانيد در اين زمينه جزء حرفه اي شويد. 

1. فـقط پنـکک را روي قسـمت هاي تيــره پوست نکشـيد. بـراي اينـکـه پـوست شاداب و تر و تازه به نظر برسد، بـايـد سايه سياه که زير چشم مي افتد را از بين ببريد. براي اين منظور، با پنککـي يک درجه روشن تر از کرم پودري که روي کل صورت زده ايد، از خط مژه ها را تا انتهاي گودي چشم و گوشه هاي بيني بپوشانيد.

2. هميشه بلافاصله بعد از اينکه از حمام بيرون مي آييد از فرمژه استفاده کنيد. وقتي مژه ها با آب گرم خيس شده باشند، راحت تر و زيباتر برمي گردند و نمي شکنند.

3. درست است که پودر ابرو بسيار خوب عمل ميکند و کاملاً طبيعي به نظر مي رسد، اما دقت کنيد که اين پودر بعد از گذشت چند ساعت لکه دار شده و از بين مي رود. براي اين منظور بهتر است ابتدا با مداد ابرو نواحي خالي ابرو را پر کنيد و بعد پودر را روي آن بزنيد. 

4. بعد از زدن کرم پودر روي صورت، کمي کف دست ها را به هم بماليد و بعد به آرامي آن را روي گونه ها، چانه، پيشاني و بيني بماليد. گرما باعث مي شود که پودر بهتر روي صورت بنشيند و کاملاً طبيعي جلوه کند. 

5. يک راه خوب براي اطمينان از اينکه  آرايشتان افراطي نشود اين است که از آخر به اول شروع کنيد: مثلاً بعد از زدن کرم پودر، قبل از انجام آرايش چشم، رژگونه و رژلبتان را زنيد. با اينکار چهره تان روشن تر به نظر مي رسد و درنتيجه سايه و خط چشم و ريملتان را کمرنگ تر خواهيد زد و آرايشتان طبيعي تر جلوه خواهد کرد. 

6. براي اينکه مژه ها بلند و پر بدون گوله گوله جلوه کند، از ريمل هاي دو سره استفاده کنيد. ابتدا سر حجم دهنده آن که کرم رنگ است و مژه ها را پر ميکند را استفاده کرده و بعد از گذشت چند دقيقه که خشک شد، سر ديگر را که کار بلند کردن مژه ها را انجام مي دهد را استفاده کنيد.

7. اگر يک روز رژلبتان تمام شد و چيزي دم دستتان نبود، نگران نباشيد خودتان هم ميتونيد رژلب درست کنيد. ابتدا انگشتتان را کمي چرب کرده و بعد درون پودر سايه چشم فرو کنيد و بعد روي لب بماليد.  

8. براي مجذوب کردن بيشتر بيننده، اطمينان يابيد که بين خط مژه ها و خط چشمتان فاصله اي نباشد. ابتدا از سايه پودري استفاده کنيد بعد پلک را بالا برده و خط چشم را تا حد امکان نزديک به خط مژه بکشيد. اينکار باعث مي شود که مژه هايتان هم پرتر نشان دهد.

9. موقع کشيدن خط چشم يا خط ب، سعي کنيد آرنجتان را روي جايي محکم کنيد مثل ميز توالتتان. اينکار باعث مي شود که بتوانيد خط را بدون حرکت  و نوسان دست و راحتتر بکشيد.

10.براي از بين بردن خستگي و قرمزي چشم ها مي توانيد از خط و سايه چشم آبي استفاده کنيد. در اين مواقع از استفاده از سايه هايي که قرمز در خود داشته باشد مثل بنفش، ارغواني، ي حتي قهوه اي، خودداري کنيد.


کلمات کليدي : ،،،،،،،،،