شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به غزه به ۱۹۱۱ نفر و زخمی ها نیز ۹۸۶۱ نفر شده اند. نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران گفت: ‌طرح مصر برای آتش بس در غزه، طرح دیکته شده رژیم صهیونیستی به مصری ها است.


به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، سخنگوی رسمی وزارت بهداشت فلسطین تصریح کرد رژیم اشغالگر از نخستین لحظه آغاز حملات به نوارغزه کادر پزشکی و مراکز بهداشتی را هدف قرار داده و در این حملات بیست و یک امدادگر شهید و هشتاد و سه امدادگر دیگر زخمی شده اند.

ارتش نیروهای اشغالگرنیز اعلام کردند، امروز چهل هدف را در مناطق مختلف نوار غزه بمباران کردند. در حمله هوایی صهیونیست ها به شمال منطقه القراره در خان یونس سه فلسطینی شهید و هفت تن دیگر زخمی شدند.

همچنین جنگنده های اسرائیلی حملات متعددی به مناطق مختلف شمال شهر رفح انجام دادند.

درحمله هوائی رژیم صهیونیستی به ساختمانی مسکونی در جبالیا در شمال نوار غزه نیز هشت فلسطینی زخمی شدند.

هواپیماهای رژیم صهیونیستی، بامداد امروز، سه مسجد را در نصیرات و غزه هدف قرار دادند و ویران کردند.همچنین جنگنده های رژیم صهیونیستی ساختمان اداره آموزش و  ساختمان خدمات پزشکی نظامی را در مجتمع انصار غرب غزه هدف قرار دادند.

شمار شهدای درگیری جوانان فلسطینی با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در شهر الخلیل در کرانه باختری به دو نفر رسید.

شهرهای بیت لحم، جنین، رام الله نابلس و الخلیل روز گذشته شاهد درگیری جوانان فلسطینی با نظامیان اسرائیلی بود.

شبکه تلویزیونی الاقصی گزارش داد در درگیری هایی که پس از تشییع جنازه شهید فلسطینی در الخلیل در جنوب کرانه باختری رود اردن رخ داد چند نفر زخمی شدند.

مقام سازمان ملل : محاصره غزه باید پایان یابد

سخنگوی آژانس امداد و اشتغال آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل متحد (آنروا) گفت :محاصره هفت ساله نوار غزه باید پایان یابد تا بازسازی این منطقه امکان پذیر و راه حلی سیاسی برای حل و فصل این مناقشه یافت شود.

کریس گانس افزود : بخش های بزرگی از غزه ویران شده است. ما نمی توانیم آن را با دستان بسته بازسازی کنیم».

وی گفت : دست‌کم 65 هزار نفر تخریب شدن خانه هایشان را در یک ماه درگیری بین اسرائیل و جنبش حماس مشاهده کرده اند.اذعان صهیونیست ها به 68 کشته  و 1620 زخمی

منابع خبری رژیم صهیونیستی در تازه ترین گزارش های خود اعلام کردند  دست‌کم 1620  نظامی این رژیم  از آغاز حمله نظامی به نوار غزه در اواسط تیر ماه گذشته زخمی شدند . بر اساس گزارش منابع  خبری اسرائیلی ، در حملات  اخیر ارتش رژیم صهیونیستی به  نوار غزه  دست کم 68 نظامی  کشته شدند .

انتقاد شدید نماینده حماس از جانبداری مصری‌ها از رژیم صهیونیستی

نماینده جنبش حماس در تهران از جانبداری مصری‌ها از رژیم صهیونیستی در مذاکرات قاهره درباره طرح مصر برای آتش‌بس به‌شدت انتقاد کرد.

 خالد قدومی در نشست خبری مشترک با نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین، در باشگاه خبرنگاران جوان گفت: طرف مصری به جای میانجیگری، تفاهم‌نامه جدیدی ازجانب خودش ارائه کرد.

وی افزود: سه روز پیش درخواستی برای آتش بس موقت در غزه مطرح شد و گروه مذاکره کننده فلسطینی با طرف مقابل به توافق رسیدند که اگر تا 8 صبح روز جمعه شروط مقاومت پذیرفته نشود آتش‌بسی نخواهد بود اما وقتی شرایط خود را اعلام کردیم از طرف مقابل یعنی رژیم صهیونیستی و مصری‌هامواضع منفی دیدیم.

نماینده جنبش حماس همچنین اوضاع انسانی را در غزه، بحرانی دانست و گفت: اکنون آمار شهدا به 1900 نفر رسیده و حتی در زمان آتش‌بس نیز هیچ آرامشی در غزه حاکم نبوده است به نحوی که حتی در 72 ساعت آتش‌بس، هواپیماهای بدون سرنشین صهیونیست‌ها در پی اهدافشان بودند.

قدومی افزود: ‌نتانیاهوی جنایتکار هیچ تعهدی به طرف مصری نداده است که در پی آتش‌بس، تلاش برای ترور رهبران فلسطینی متوقف شود؛ او به عنوان سیاستمداری ورشکسته با این گونه ترورها در پی احیای آبروی خود است.

وی گفت: پس از آتش‌بس موقت، نیروهای مقاومت در غزه به هواپیمای بدون سرنشین صهیونیست‌ها شلیک کردند و نشان دادند که در پیگیری اهدافشان جدی هستند و بر خواسته‌‌هایشان اصرار دارند.

قدومی با ابراز تأسف از جانبداری مصری‌ها از رژیم صهیونیستی افزود: وزارت امور خارجه مصر بیانیه‌ای صادر کرد که البته خوب ترجمه نشده بود، در این بیانیه از طرف صهیونیست‌ها بسیار جانبداری و محاصره غزه نهادینه شده است.

 هدف ما آزادی فلسطین است

نماینده جنبش حماس در تهران گفت: هدف گروه های مقاومت، آزادی فلسطین است نه فقط پایان دادن به تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه.

خالد قدومی درباره توان مقاومت برای ادامه مقابله با تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه افزود: همانطور که رهبران مقاومت اعلام کرده اند توان موشکی و قدرت ما به حدی است که تا بلند مدت می توانیم به مقابله با تجاوز رژیم صهیونیستی ادامه دهیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره پیگیری جنایات صهیونیست ها در محاکم بین المللی گفت: این پرونده از سه مجرای دادگاه بین المللی لاهه ، دادگاه رم و دادگاه های حقوق بشری در کشورهای مختلف قابل پیگیری است .

قدومی افزود: برای پیگیری این موضوع از طریق دادگاه رم ، تشکیلات خودگردان عضو این دادگاه است و مجبوریم با موافقت و پیگیری این تشکیلات آن را پیگیری کنیم اما متاسفانه تاریخ در حال تکرار است و محمود عباس از نماینده اش در سازمان ملل خواست که این شکایت را پس بگیرد.

برخی کشورهای منطقه در پی شکست مقاومتند

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران  نیز در این نشست خبری گفت: برخی کشورهای بزرگ منطقه در پی نابودی و شکست مقاومت اند و متاسفانه در چارچوب اهداف رژیم صهیونیستی حرکت می کنند.

ناصر ابوشریف  گفت: ما گروه های مقاومت فلسطین فقط با رژیم صهیونیستی مواجه نیستیم بلکه با نظام سلطه بزرگتری در منطقه مواجهیم.

وی تصریح کرد: برخی حکام عربی تقریبا از سال 2002 تصمیم گرفتند با سازشکاری ، روابطشان را با رژیم صهیونیستی عادی کنند مذاکرات سازش برای این سران عربی ، راهبردی است و همواره گزینه مذاکرات را روی میز نگه داشته اند.

ابوشریف افزود:‌ از آن سال تاکنون ، این کشورهای عربی تلاش کرده اند محور مقاومت به ویژه مقاومت فلسطینی را هدف قرار دهند اگر پیشنیه عملکرد این کشور ها را بررسی کنیم درک می کنیم که چگونه در  پی نابودی مقاومت اند.

وی خواسته های گروه های مقاومت فلسطینی را کاملا مشروع و منطقی دانست و افزود: در این مرحله از تجاوز علیه غزه ، خواست موقت ما رفع محاصره هشت ساله غزه است.

طرح مصر را صهیونیست ها دیکته کرده اند

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در ادامه ، ‌طرح مصر برای آتش بس در غزه را طرح دیکته شده رژیم صهیونیستی به مصری ها دانست و گفت: طرح مصر ، ‌طرحی غیرمنصفانه است که ظالم و مظلوم را در یک ردیف می داند گویی ما آغازگر جنگ و متجاوز بوده ایم نه صهیونیست ها و از دو طرف به شکل یکسان خواسته می شود که آتش بس را بپذیرند.

ابوشریف درباره شمار کشته ها و زخمی های صهیونیست در تجاوز اخیر رژیم اشغالگر قدس به غزه گفت:بر اساس آمار مستند ما ، فقط 1336 نفر زخمی شده اند ، که طبق دانش نظامی به ازای هر 8 زخمی یک نفر کشته باید محاسبه کرد که بر این مبنا تاکنون حداقل 140 نفر از صهیونیست ها کشته شده اند.

وی افزود: فقط در اردوگاه جنین 53 نظامی صهیونیست کشته شدند درحالی که صهیونیست ها شمار کشته هایشان را در این اردوگاه 13 نفر اعلام کردند.

بیانات رهبر معظم انقلاب درباره فلسطین حیاتی است

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران ، بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره مسلح کردن فلسطینیان ساکن در کرانه باختری رود اردن را کاملا مهم و حیاتی دانست.

ناصر ابوشریف جمهوری اسلامی ایران را کشوری بسیار بزرگ و تاثیرگذار در منطقه دانست و افزود: این مواضع ، روحیه خیلی خوبی به مردم فلسطین داده است  به نحوی که خود را در برابر هجمه دشمنان تنها نمی بینند.

ابوشریف درباره امکان مسلح کردن ساکنان کرانه باختری رود اردن نیز گفت: این منطقه کاملا تحت اشغال صهیونیست هاست به نحوی که هرگاه بخواهند به هرمکانی در این منطقه می توانند وارد شوند.

وی افزود: بر اساس توافق اسلو ، بخشی از کرانه باختری ، منطقه c شناخته شده و کاملا تحت سلطه صهیونیست هاست اما حتی منطقه الف این ناحیه ، که حدود 20 درصد مساحت آن را شامل می شود و طبق این توافق ، صهیونیست ها نباید به آن وارد شوند از ورود آنان مصونیت ندارد به نحوی که از سال 2002 روزانه به این منطقه یورش می برند و افراد موردنظر را بازداشت می کنند.

ابوشریف با ابراز تاسف شدید از هماهنگی امنیتی کامل تشکیلات خودگردان با اشغالگران صهیونیست گفت: بر اساس رویکردی جدید، متاسفانه برخی افسران امنیت ملی به اصطلاح فلسطینی و برخی افسران عربی ، به دست صهیونیست ها و زیرنظر ژنرال دالتون آموزش می بینند.

ادامه مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست 

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) بر ادامه مقاومت در برابر اشغالگران رژیم صهیونیستی تا محقق شدن خواسته های ملت فلسطین تاکید کرد.

سامی ابوزهری در گفتگو با شبکه تلویزیونی العالم در غزه درباره اوضاع میدانی این منطقه گفت: اشغالگران اسرائیلی سیاست وقت کشی را در مذاکرات قاهره دنبال کرده و به خواسته های ملت فلسطین پاسخ نداده اند و این مسئله باعث شد گروه های فلسطینی با تمدید آتش بس مخالفت کنند. اشغالگران اسرائیلی مسئول پیامدهای سیاست های خود در این مذاکرات هستند.  اسرائیل در این مذاکرات هیچ موضع جدی نداشته است. باید همه نوع اشکال تجاوز اسرائیل به نوار غزه متوقف شود. ما برای این در مذاکرات قاهره شرکت کردیم تا از ما سرزنش نشود و توپ همچنان در زمین اسرائیل قرار دارد و باید این رژیم خواسته های ملت فلسطین را بپذیرد یا این که حملات گروه های مقاومت به اسرائیل ادامه خواهد یافت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است آیا آتش بس برای مذاکرات بیشتر در قاهره تمدید شود، گفت: این آتش بس برای هفتاد و دو ساعت تمدید شد و از فلسطینیان خواسته شده بود تا این آتش تمدید شود ولی فلسطینیان با این مسئله مخالفت کردند. اشغالگران اسرائیلی در هفتاد و دو ساعت به خواسته های فلسطینیان پاسخ مثبت ندادند و ارزشی ندارد که این آتش بس برای وقت کشی های اشغالگران اسرائیلی تمدید شود.

شبکه تلویزیونی القدس گزارش داد گردان های ناصر صلاح الدین شاخه نظامی کمیته های مقاومت فلسطین اعلام کرد تنها بعد از عملی شدن همه خواسته های مقاومت، درگیری را متوقف خواهیم کرد.

شلیک 60 موشک به سوی اسرائیل

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از منابع خبری ارتش اسرائیل گزارش داد: از صبح تا کنون شصت موشک به سوی اسرائیل شلیک شده است و ما از ساکنان درخواست کرده ایم در نزدیکی پناهگاه ها باقی بمانند.دیروز نیز گروه های مقاومت فلسطینی چند موشک به شهرهای بئرالسبع و عسقلان در فلسطین اشغالی شلیک کردند.

 روزنامه «هاآرتص» اعلام کرد: ازسرگیری پرتاب موشک ها از سوی غزه نشان دهنده شکست اسرائیل است.

عضو هیأت فلسطینی: اسرائیل به هیچ یک از خواسته های ما پاسخ نداده است

به گزارش شبکه تلویزیونی المنار، ماهر الطاهر ضمن اعلام این مطلب افزود: هیأت فلسطینی نمی خواهد مسئول شکست مذاکرات باشد بر همین اساس آمادگی خود را برای ادامه مذاکرات به طرف مصری ابلاغ کرده است اما با تمدید آتش بس که هیچ نتیجه ای نداشته است و اسرائیل از آن برای وقت کشی استفاده می کند، موافقت نکرده است.

65هزار فلسطینی  بدون سرپناه در نوار غزه

سخنگوی رسمی آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) تصریح کرد: در ساعتها و روزهای آینده حداقل شصت و پنج هزار فلسطینی در نوار غزه بدون سرپناه خواهند شد.

سامی مشعشع که در گفتگوی ویژه با شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی سخن می گفت  تاکید کرد: .بر اساس برآوردهای اولیه در طول هفتاد و دو ساعت گذشته، حداقل شصت و پنج هزار نفر به طور کامل سرپناه خود را از دست خواهند داد، زیرا خسارتهای بسیار سنگینی به منازل آنها وارد شده است.

این خسارتها شامل ویرانی کامل بسیاری از منازل و خسارتهایی است که بر اثر آن باید منازل به طور کامل ویران و دوباره ساخته شود.

تظاهرات فلسطینی ها در رام الله و الخلیل

فلسطینی ها با تظاهرات در رام الله و الخلیل از اعضای هیات فلسطینی در قاهره خواستند از خواسته های مقاومت کوتاه نیایند و شرط های رژم صهیونیستی و آمریکا را برای خلع سلاح مقاومت رد کنند.

شبکه تلویزیونی الاقصی از تظاهرات امروز در بیش از دویست شهر اروپایی در حمایت از نوارغزه و رد تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه خبر داد و اعلام کرد : همچنین تظاهرات گسترده ای در مقابل پارلمان آفریقای جنوبی در شهر کیپ تاون برای اخراج سفیر رژیم صهیونیستی برگزار شد.


منبع:www.iribnews.ir (واحد مرکزی خبر)
به همراه اندکی ویرایش در رنگهای متون توسط وبسایت


کلمات کليدي : ،،،،،،،،،،،،،