خصوصيات يک آقاي باشخصيت


تنها با يک نگاه گذرا به اطراف خود متوجه ميـشويد کـه در مـيـان مـا عـده کـمـي از آقـايـون بـا شخصيت واقعي باقي مـانـــده اند. در گذشته يک مرد با شخصيت خيلي بيشتر مـورد احتـرام قـرار مي گرفت و اصالت جزء شرافت افراد به شمار مي رفت. امـا افسوس که در جامعه کـنوني خيلي چيزها تغيير کرده اسـت، برخي در جهت بـهبودي و بسياري نيز رو به سمت بدتر شدن دارند. يکي از چيزهايي که در بدو ورود به هزاره جـديد موجب رنجش خاطر مي شود فقدان آداب معاشرت در بسياري از مردهاي امروزي است. 
الـبـتـه منـظور من اين نيست که مردها بايد مثل يک ربات رفتار کنند و برده آداب و رسوم باشند ولي بايد توجه داشت که به کارگيري آداب مناسب به شما در صعود از پله هاي ترقي کمک خواهد کرد. 
کاري که من در اين قسمت انجام داده ام جمع آوري ليست کوتاهي از نکاتي است که مي تواند بزرگترين احمق بي ادب را به يک نجيب زاده واقعي تبديل کند. روش هاي زير را در زندگي به کار گيريد و من به شما اطمينان خاطر مي دهم که همه با يک چشم ديگر و به عنوان مردي با سليقه و مودب به شما نگاه خواهند کرد. شما تبديل به مردي مي شويد که آنها آرزو دارند با او ارتباط برقرار کنند چه روابط اجتماعي و چه شغلي. البته حقيقت بزرگتر اين است که  خانم ها نيز در صورت ملاقات يک مرد با شخصيت بدون هيچ شکي مفتون او خواهند شد

آداب کلي

• هميشه مودب باشيد
حتي اگر احساس خوبي نسبت به طرف مقابل نداريد، لازم نيست شخصيت خود را پايين آوريد تا در سطح او قرار قراربگيريد. مودب و فروتن باشيد تا ثابت شود که شما خيلي بهتر از او هستيد.

• دشنام ندهيد 
بر روي فحش و دشنام يک خط قرمز بزرگ بکشيد. به زبان آوردن کلمات رکيک نشان دهنده اين است که شما توانايي اثبات گفته هاي خود را از راه منطقي نداريد. از اين گذشته اين کار عاميانه، غير اخلاقي و دور از ادب مي باشد.

• بلند صحبت نکنيد
بلند صحبت کردن باعث افزايش استرس در ميان جمع مي شود و نشان مي دهد که شما قادر نيستيد تا با استفاده از دليل و مدرک گفته هاي خود را اثبات کنيد تا به نتيجه دلخواه خود دست پيدا کنيد و تنها به همين دليل در بحث و مــــشاجـره از حـس "جانور خوي" خود بهره مي گيريد. انجام چنين کارهايي باعث مي شود تا مردم با يک ديد منفي به شما نگاه کنند. 

• عصباني نشويد
با عصبانيت خود به همه نشان مي دهيد که توانايي کنترل احساسات خود را نداريد. درحاليکه شما قادر به کنترل خود نيستيد چگونه مي توانيد از پس کنترل چيزهاي ديگر برآييد؟ سعي کنيد تا خونسردي خود را در تمام شرايط حفظ کنيد ( کار ساده اي نيست اما ارزش تلاش کردن را دارد) تا مردم بر روي شما به عنوان شخصي که داراي قدرت تشخيص بالايي است حساب مي کنند. 

• به کسي خيره نشويد
چشم چراني مساوي است با وجود تعارض رواني در شخص. شما که تمايل نداريد بدون وجود هيچ دليلي با همه ارتباط صميمانه برقرار کنيد.

• حرف کسي را قطع نکنيد
پيش از اينکه پيشنهاد خود را ارئه دهيد اجازه دهيد تا حرف طرف مقابل به اتمام رسد. قطع کردن حرف ديگران يکي از نشانه هاي ضعف در آداب معاشرت و فقدان مهارت هاي اجتماعي به شمار مي رود. اگر مي خواهيد به عنوان يک فرد از خود راضي شناخته شويد دائما کلام ديگران را قطع کنيد. 

• آب دهان خود را به بيرون پرتاب نکنيد
بسياري از آقايون اين کار را به صورت ناخودآگاه انجام مي دهند. نه تنها اين عمل يک کار غيراخلاقي است بلکه نگاه کردن به آن نيز تا حد بسيار زيادي مشمئز کننده مي باشد. اگر مي خواهيد به عنوان فردي که در فاضلاب و گنداب بزرگ شده شناخته نشويد هيچ گاه آب دهان خود را در مکانهاي عمومي به بيرون نيندازيد.

• به بزرگترها احترام بگذاريد
در حقيقت شما بايد به همه افراد احترام بگذاريد همانطور که انتظار داريد آنها به شما احترام بگذارند. من مخصوصا نام بزرگترها را مورد توجه قرار دادم به اين دليل که اين روزها جوان ترها فکر ميکنند همه چيز را ميدانند، اما نه، اينطور نيست. کافي است در مورد 5 سال پيش خود فکر کنيد... الان نسبت به آن موقع خيلي با تجربه تر و با هوش تر شده ايد، آيا اينطور نيست؟ اين در حالي است که شما 5 سال پيش هم فکر مي کرديد همه چيز را مي دانيد. 

• به اشتباهات ديگران نخنديد
مطمئنا اين کار يکي از بي رحمانه ترين اموري است که يک نفر مي تواند انجام دهد. هنگاميکه اشتباهي از شما سر ميزند، تنها چيزي که از ديگران انتظار داريد اين است که نه تنها شما را به خاطر اشتباهتان تمسخر نکنند، بلکه حتي به روي شما هم نياورند.

• در فضاهاي بسته کلاه خود را از سر برداريد
به نظر مي رسد که امروزه اين قانون از بين رفته است. شما بايد در هنگام ورود به ساختمان پوشش سر خود را برداريد. از اين گذشته بر سر ميز شام نيز نبايد کلاه به سر داشته باشيد. وجود کلاه بر روي سر هنگام صرف غذا منعکس کننده آداب اجتماعي بسيار ضعيفي است.

• صبر کنيد تا همه آماده صرف غذا شوند
هنگاميکه براي صرف غذا دور ميز نشسته ايد، بايد تا زمانيکه تمام مهمان ها آماده غذا خوردن شوند صبر کنيد. همه بايد با هم شروع به خوردن غذا کنند. شايد نکته کوچکي باشد ولي بسيار پراهميت است. 

اصول مردانگي

*در اين قسمت به مواردي اشاره مي کنيم که آقايون با شخصيت بايد در حضور خانم ها رعايت کنند. جوانمردي هنوز در جهان وجود دارد و به طور کامل از بين نرفته است. شما نيز مي توانيد يکي از معدود افرادي باشيد که شعله هاي فروزان آن را براي سال هاي آتي روشن نگه مي دارند. 

• هميشه در را باز کنيد
مطمئنا يکي از بزرگترين قوانين مردانگي همين باز کردن در مي باشد که بسيار آسان بوده و شما مي توانيد آنرا به راحتي و بدون فراموشي انجام دهيد. هرگاه که خانم شما بخواهد به داخل ماشين، رستوران، کلوپ و يا هر مکان ديگري که در دارد وارد شود شما بايد در را براي او باز کنيد. اگر بيش از يک در جلوي آنها قرار داشت شما مي بايست همه آنها را يکي پس از ديگري باز کنيد. 

• در لباس پوشيدن به او کمک کنيد 
هميشه هنگامي که يک خانم قصد پوشيدن کت يا رپوش خود را دارد به او در اين کار کمک کنيد. اين يک کار ساده ولي تاثيرگذاراست.

• در نشستن به او کمک کنيد
اگر خانم بدون همراهي قصد نشستن در نزديکي شما را داشته باشد شما مي بايست از جاي خود بلند شده، صندلي را براي او از داخل ميز به بيرون بکشيد و هنگاميکه او در جاي خود مستقر شد صندلي را به آرامي به سمت داخل فشار دهيد.

• جاي خود را به او دهيد 
خانمي به سمت ميز بيايد و هيچ يک از صندلي ها خالي نباشد شما بايد بايستيد و جاي خود را به او بدهيد.

• براي حفظ ادب و نزاکت بايستيد
هنگاميکه يک خانم وارد اتاق شده و يا از آن خارج مي شود، از جاي خود بلند شده و به احترام او بايستيد. براي راحتي مي توانيد تنها در هنگام ورود بايستيد و در موقع خروج اين کار را انجام ندهيد. با اين حال اگر بتوانيد هر دو مورد را رعايت کنيد خيلي بهتر است.

• دست او را بگيريد  
هنگاميکه در حال راه رفتن با خانمي (که ميشناسيد) هستيد شما بايد در صورت نياز دست او را بگيريد. شايد کمي صميمانه به نظر برسد اما در هنگام راه رفتن روي سطوح نا هموار نتيجه خوبي ميدهد به خصوص که خانم کفش هاي پاشنه بلند هم پوشيده باشد.

• از او سوال کنيد که آيا چيزي نمي خواهد
اين تنها چيزي است که امروزه بيشتر آقايون انجام ميدهند. کاري است که مي تواند ويژگي هاي يک مرد با شخصيت را در شما کامل کند. هنگاميکه در اماکن عمومي هستيد از او سوال کنيد که آيا به چيزي براي نوشيدن ( و يا خوردن، بسته به شرايط موجود) احتياج دارد يا خير. به او نشان دهيد که براي آسايش، راحتي و رفع نيازهايش اهميت قائل هستيد. 

*اگر بخواهيد به عنوان يک مرد با شخصيت شناخته شويد بايد قوانين فوق الذکر را در زندگي روزمره خود به کار گيريد. با ارائه  آداب و رفتار صحيح اجتماعي خود را از ميان انبوه جمعيت به عنوان يک مرد اصيل و با شخصيت بالا بکشيد. جهانيان شما را تحسين مي کنند و در حرفه و زندگي خود نيز موفق خواهيد شد


کلمات کليدي : ،،،،،،،،،،،