• تــوجــه:تموم مطالب علمی و آموزشی که در وبسایت قرار می گیره را روزانه در ایمیل خود رایگان دریافت کنین!
  همین حالا با ثبت ایمیل خود در خبرنامه ما عضو شوید (امکان لغو عضویت وجود دارد)

  آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمائید

  مدیریت وبسایت دنیای سه بعدیDeas.ir  کد اخبار  چگونه از فرصت طلایی "نوروز" برای درس خواندن استفاده کنیم

  نظرات 0


  از 28 اسفند تعطیلات نوروزی آغاز شده است و عده ای از دانش آموزان به مسافرت رفتند و مابقی به دنبال دید و بازدید بودند اما دیگر به قسمت دوم تعطیلات نوروز رسیده ایم و فرصت طلایی برای دانش آموزان فراهم شده است تا سری به کتاب های درسی بزنند.
  به گزارش ویژه نامه نوروزی مشرق، روزهای ابتدایی نوروز به پایان رسیده است و دیگر بهانه هایی مانند مهمان داریم و ... کارایی ندارد. بسیاری از دید و بازدیدهای عید به پایان رسیده است و حال زمان آن است تا با یک برنامه درست کمی هم به کتاب های درسی نگاه کنیم که مدت هاست در کتابخانه در حال خاک خوردن هستند.

  آن هایی که کنکور دارند که امسال اصلا عید برای آن ها نباید معنایی داشته باشد چرا که بهترین زمان برای پیشی گرفتن از رقیبان همین روزهای نوروز است اما دانش آموزانی که در مقاطع مختلف تحصیل میکنند این چند روز را حسابی خوش گذرانده اند و هیچ کاری هم با درس نداشتند ولی از بخش دوم نوروز باید به دقت استفاده شود.

  برای آن دسته از دانش آموزانی که هنوز کاری برای درس هایشان انجام نداده اند امروز هم برای شروع شاید کمی دیر شده باشد اما خیلی دیر نیست و می توان بسیاری از درس ها را کامل مرور کرد. نکاتی که دانش آموزان برای داشتن یک نوروزی تحصیلی باید رعایت کنند را در ادامه با هم مرور می کنیم :


  کلمات کليدي :
  ادامه مطلب ...
  تعداد بازديد : 860
  print

  روش مطالعه رتبه اول تجربی93 و گفتگو با او(سید شایان پورمیربابایی)

  نظرات 0
  روش مطالعه رتبه اول تجربی93 و گفتگو با او(سید شایان پورمیربابایی)

  گفتگو با سید شایان پورمیربابایی در نمایشگاه کتاب تهران

  لطفا خودتان را معرفی کنید:

  سید شایان پورمیربابایی رتبه‌ی 1 کنکور 93 رشته‌ی تجربی و دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران

  کدام‌ کتاب‌های کانون را استفاده می‌کردید و کدام‌ها بیشترین تاثیر را برای شما داشت؟

  دفتر برنامه‌ریزی را خیلی استفاده می‌کردم و از سال دوم که وارد کانون شدم تا پیش‌دانشگاهی از آن استفاده کردم واقعا هم به من خیلی کمک کرد، مثلا این‌که بدانم چقدر درس خوانده‌ام، تا آن مدت چطوری برنامه‌ریزی کرده‌ام و کدام درس را کمتر خوانده‌ام کدام را باید بیشتر وقت می‌گذاشتم یا در طول هفته عملکردم چطوری بوده و با توجه به این دفتر می‌توانستم برای هفته‌ی آینده برنامه‌ریزی کنم.

   سال سوم خود کتاب خودآموز را استفاده می‌کردم سال چهارم یک دفتر را برداشتم و مشابه آن استفاده کردم سوالاتی که در آزمون‌ها غلط می‌زدم یا مهم بودند را یادداشت می‌کردم و استفاده از آن خیلی خوب بود چون سوال‌هایی که گاه غلط می‌زنیم بعدا خیلی کمک می‌کند که خودمان را بسنجیم یا برخی چیزها مهم است و نیاز است که باز هم مرور شوند این نوشته‌ها به من بخصوص در دوران جمع‌بندی خیلی کمک کرد. هنگامی که آزمون‌های جامع داشتیم مثلا دی و بهمن ماه و دوران عید و دوران جمع‌بندی خیلی از آن استفاده کردم.


  کلمات کليدي :
  ادامه مطلب ...
  تعداد بازديد : 609
  print

  روش مطالعه‌ی رتبه‌ی 9 کنکور ریاضی 94 در درس فیزیک

  نظرات 0
  روش مطالعه‌ی رتبه‌ی 9 کنکور ریاضی 94 در درس فیزیک  آرش نصر اصفهانی رتبه‌ی 9 منطقه 1 (رتبه‌ی 16 کشوری) را در کنکور 94 در رشته‌ی ریاضی کسب کرده‌ است و هم‌اکنون در رشته‌ی برق دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل است. او روش‌های مطالعه‌اش را در درس فیزیک چنین بیان کرده است:


  آیا در این درس المپیادی بودید؟

  خیر


  روش مطالعه‌ی شما در این درس چگونه بود؟

  ابتدا سعی می‌کردم با حل مسائل تشریحی بسیار و غالبا سخت‌تر از سوالات استاندارد کنکور به تسلط لازم در درس برسم. سپس سعی می‌کردم با حل تست‌های سخت به شیوه‌ی ذهنی و با استفاده از تسلط به دست آمده در مرحله‌ی قبل حل ذهنی را در خودم تثبیت کنم.


  کلمات کليدي :
  ادامه مطلب ...
  تعداد بازديد : 529
  print

  روش‌های مطالعه‌ی 10 رتبه برتر کنکور در درس شیمی

  نظرات 0
  روش‌های مطالعه‌ی 10 رتبه برتر کنکور در درس شیمی


  روش‌های مطالعه‌ی 10 رتبه برتر کنکور در درس شیمی
  روش‌های مطالعه‌ی هر کسی مخصوص خود اوست و همه باید سعی کنند روش‌های مطالعه‌ی موفق خودشان را در هر درس پیدا کنند. توصیه‌ی ما این است که روش‌های موفق مطالعه‌ی خود خصوصا در دروسی که نقاط قوت پایدار شما هستند را کشف کنید و آن را به دروس مشابه نیز تعمیم دهید. در مواردی که روش مطالعه‌ی شما خیلی منجر به نتیجه‌ی مطلوبی نشد از کلکسیون روش‌ها استفاده کنید و روشی‌را که به روحیات شما نزدیک‌تر است را انتخاب و سپس شخصی‌سازی کنید و پس از مدتی اگر نتیجه‌بخش بود آن را ادامه دهید. یادگیری از همتایان نیز فقط محدود به یادگیری از برترها نیست گاه شما ممکن است روش مطالعه‌ی درسی را از روش‌های کسی انتخاب کنید که از شما از لحاظ ترازی پایین‌‌تر باشد. لزومی ندارد از کسی تقلید کنید ولی می‌توانید از روش‌های مطالعه‌ی دیگران ایده‌ بگیرید.


  کلمات کليدي :
  ادامه مطلب ...
  تعداد بازديد : 525
  print

  مصاحبه با رتبه برتری که شیمی کنکور94 را 100% زد و نحوه مطالعه او

  نظرات 0
  فائزه قائم‌دوست : چگونه شیمی را در کنکور 94 ، 100 درصد زدم!


  فائزه قائم‌دوست : چگونه شیمی را در کنکور 94 ، 100 درصد زدم!


  یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های خودتان را که در موفقیتتان نقش داشت بیان کنید:

  خودباوری و اینکه باور کردم من می توانم.

  آیا در این درس المپیادی بودید؟

  سال دوم دبیرستان با توجه به جو مدرسه و فضای المپیاد تشویق شدم برای المپیاد آماده شوم و در المپیاد شرکت کنم در نتیجه طی سال دوم، کتاب درسی سال دوم و سوم را خواندم و تست زدم و کتاب‌های المپیاد را کار کردم. در مرحله اول با نمره خوبی قبول شدم ولی در مرحله 2 قبول نشدم و در نهایت در تابستان سال سوم تصمیم گرفتم که در کنکور نتیجه خوبی کسب کنم.


  کلمات کليدي :
  ادامه مطلب ...
  تعداد بازديد : 603
  print

  پشتيباني

  +1 به کل وبسايت

  +1 به اين صفحه