10 نکته مهم براي آراستگي آقايون


آقايون امروزي معتمد به نفس، شيک و مردانه جلوه ميکنند. در اين بخش 10 نکته مهم جهت حفظ آراستگي يک مرد را ارائه مي کنيم تا بتوانيد در زندگي خود بهترين بوده و مورد تحسين و تمجيد خانمها قرار گيريد. با اين حال تحولات در آقايون ادامه خواهد يافت...  

نکته 1: 

اگر هميشه مطابق سنتان رفتار نمي کنيد، چه دليلي دارد که صورتتان سنتان را برملا کند؟ پس مراقبت هاي پوستي را فراموش نکنيد. استفاده از محصولات مخصوص رژيم پوست، يک شستشوي ساده، اصلاح دقيق، و استفاده از مرطوب کننده، چهره تان را از اين رو به آن رو مي کند.

نکته 2:

نوع پوستتان را بايد بشناسيد تا بتوانيد محصولات مراقبي مخصوص پوست خودتان را انتخاب کنيد. مثلاً اگر پوستتان چرب است، بايد از مرطوب کننده بدون چربي استفاده کنيد و اگر پوستتان حساس باشد بهتر است از مرطوب کننده هايي استفاده کنيد که ضد آفتاب هم در خود داشته باشند.

نکته 3:

چشمها روي صورت اهميت زيادي دارند، چون هم سن واقعي شما را برملا مي کنند و هم بايد نشان دهند که آنشب هم تا ديروقت سر آن پروژه مشغول کار بيدار نمانده ايد. براي از بين بردن پف کردگي چشمها يا لکه هاي دور چشم، از کرم هاي مخصوص دور چشم استفاده کنيد. 

نکته 4:

اگر مي خواهيد پوستتان واقعاً سالم و تر و تازه به نظر برسد، در روز مقدار کافي آب بنوشيد، حداقل 5/1 ليتر.

نکته 5:

يک آقاي شيک بايد بداند که چطور بايد صورتش را اصلاح کند. اصلاح را حتماً بعد از حمام و با مقدار کافي آب داغ انجام دهيد. از تيغ هاي يکبار مصرف استفاده نکنيد، يک تيغ خوب و باکيفيت (از انواع تيغ هاي دولبه) انتخاب کنيد. يک کرم اصلاح باکيفيت خريداري کرده و با برس روي صورتتان بماليد. با دقت اصلاح را انجام دهيد و در خاتمه کار هم حتماً از افترشيوهاي بدون الکل استفاده کنيد. اگر مي خواهيد ريش داشته باشيد، براي مرتب کردن آن حتماً به سلماني برويد. اگر هم ريش داريد و مي خواهيد براي را اصلاح کنيد، اول در حمام به آن شامپو بزنيد، بعد با ماشين موزني آن را کوتاه کرده و درآخر اصلاح کنيد.
  
نکته 6:


مراقبت از بدن هم اهميت زيادي دارد. سعي کنيد هر روز صبح حمام کنيد و درصورت امکان براي جلوگيري از خشک شدن پوستتان از شامپو بدن استفاده کنيد نه صابون هاي معمولي. براي جلوگيري از عرق کردن زياد در طول روز از اسپري و دئودورانت ضد عرق استفاده کنيد.

نکته 7: 

اصلاح موها بايد دقيقاً متناسب با صورت و مدل مويتان صورت گيرد. شايد آخرين مدل مو به صورت شما نيايد به همين خاطر بهتر است از چند متخصص کمک بگيريد. اگر کم مو هستيد، تا حد امکان موهايتان را کوتاه کنيد. اصلاح جزئي ابروها نيز در اين گروه بندي قرار ميگيرد. بهتر است کمي از موهاي روييده شده در وسط ابروي خود را مرتب کنيد.  

نکته 8:

يک رژيم غذايي سالم و متعادل داشته باشيد و ورزش کنيد. مصرف غذاهاي فست فود را در تاحد ممکن کم کنيد و تا مي توانيد از ميوه ها و سبزيجات تازه استفاده کنيد. اينکار نه تنها احساس نشاط و انرژي بيشتري به شمامي دهد بلکه پوست و مويتان را هم تقويت مي کند. 

نکته 9:

در ارتباطات احتمالاً محبور مي شويد تا مي توانيد لبخند بزنيد به همين دليل نظافت دندان ها اهميت زيادي دارد. حتماً حداقل دو بار در روز دندانهايتان را مسواک کنيد و براي رفع بوي بد دهان مسواک را روي زبانتان هم بکشيد. 

نکته 10: 

ناخن ها را بگيريد و تميز نگه داريد. درصورت امکان از کسي بخواهيد که آنها را برايتان مانيکور کند. از بلند کردن يک ناخن دست اکيداً خودداري کنيد!!


کلمات کليدي : ،،،،،،،،،،،،